Vizesedik az épület fala? Íme, egy profi megoldás

A huszadik századi épületek vízszigetelési problémái és azok megoldásai olykor teljesen más kihívást jelentenek, mint a korábbi korokból származó építmények hasonló feladatai. Gyakran hívják a Mapei kollégáit segítségül akkor a kivitelezők, ha egy-egy olyan probléma elé állítja őket az élet, amit több oldalról kell megvizsgálni. Lássunk egy tanulságos esetet!

Vízszigetelési hiba megoldásai egy társasházban

A társasház hozzávetőleg 20 éves épület. A probléma, ami miatt a Mapei szakértőket kihívták a helyszínre a mélygarázs vizesedése volt. „Mit lehet kezdeni ezzel a problémával? Mi a megoldás?” 

Alaposan körül kellett járni a helyzetet, mert maga az épület falszerkezete túlnyomórészt semmilyen vizesedést nem mutatott. A bejárás során kiderült, hogy egyértelműen ott vizesedett a fal, ahová a mélygarázs padlója lejtett. A víz ott nem tudott eltávozni, és a padló-fal találkozásnál bejutott a falszerkezetbe. 

A másik hely, ahol a falak vizesedése láthatóvá vált, az épület külső betonfala volt. A vizsgálat során kiderült, hogy a fal gipszes anyagú simítást kapott, s a gipszről ismert, hogy erősen szívja a vizet. Amint a gipszes réteget eltávolították a falról láthatóvá vált, hogy alatta a beton hibátlan. 

A harmadik pont, ahol vizesedést mutatott a fal a pinceablak előtti angol aknák voltak. Bebizonyosodott a bejárás során, hogy az épület valamennyi problémás pontján karbantartási, felújítási hiányosságok, valamint az eredeti kialakítás apróbb hibái következtében jutott víz a falszerkezetbe. 

Ezeket az apróbb hibákat javasolták a szakemberek kijavítani, valamint a gipszes simítás eltávolítása után PLANITOP 550 betonsimítást ajánlottak a falra. A mélygarázsban a padló-fal találkozásokhoz holker kialakítását javasolták. Oda, ahol már vizesedés volt tapasztalható a falakban, mindenképp a POROMAP szárítóvakolat rendszerrel történő felújítást ajánlották. 

 

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •