Viszlát, penész: 2 vízbiztos módszer a nedves falak ellen

A nedvesedő falak látványa mindenkit aggodalommal tölt el, és jogosan! Ahol a fal állandóan nedvesedik, ott előbb-utóbb kezd leperegni a festék, foltosodik a fal, és végül megjelenik a penész is. Most két vízbiztos módszert hoztunk el szakértőink segítségével a penészesedés ellen.

  1. módszer: szárítóvakolat

A szárítóvakolat lehetővé teszi tégla, kő és tufa falazatok helyreállítását, a felszivárgó nedvesség és a sókivirágzás által okozott károk javítását. Ugyanis a szárítóvakolat termékek magas a szulfátállósággal és kiváló páraáteresztő képességgel rendelkeznek. 

A szárítóvakolat rendszerek, mint például a POROMAP szárítóvakolat rendszer, sóálló, páraáteresztő, kapart hatású habarcsot tartalmaznak. Ez egy első rétegként használható vakolat. Ez a réteg a tapadás javítására és az aljzat nedvszívó képességének kiegyenlítésére jó. Ezáltal a vakolat biztosítja a falazatban lévő nedvesség megfelelő kipárolgását, illetve a falazatban lévő sókristályok tárolását az évek során anélkül, hogy a vakolat eközben károsodna. 

A rendszert simító habarcs teszi teljessé, amely egy finom szemcséjű, sóálló, páraáteresztő mészbázisú anyag. Egy olyan természetes felületképző anyag, amely esztétikus felületet biztosít a felújított falszerkezetnek. Alkalmazása után a falfelület lefesthető például nagy páraáteresztő képességgel rendelkező festékekkel.

  1. megoldás: injektálás

A másik megoldás a vizesedő fal megszüntetésére az injektálás, például a Mapestop segítségével. Ez egy koncentrált szilikon mikroemulzióból álló injektálószer. A szer vegyi akadályt hoz létre a falakban jelenlévő kapillárisokon át felszivárgó nedvesség ellen. 

A Mapestop az építőanyagokban mindig jelenlévő kapillárisokon keresztül felszivárgó nedvesség elleni vegyi gát kialakítására használható. Különösen régi és új, tömör téglákból vagy kövekből épült, nedves talajon álló falazatok, illetve vegyes tégla, kő, tufa, beton vagy pórusbeton falak szanálására használható.

Ez a termék oldószermentes koncentrált mikroemulzió, amelyet felhasználás előtt az építkezés helyszínén ivóvízzel kell hígítani. A részecskék 20 és 60 nanométer közé eső mérete miatt nagyon mélyre be tud hatolni a nedves falazatba. Az ott lévő vízzel reakcióba lépve hatékony és tartós vízzáró réteget képez. Az injektálást a kérdéses terület teljes telítéséig kell folytatni. Ezt a munkafolyamatot feltétlenül szakemberre bízzuk!

(Forrás)

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •