Végre kiderült, hogyan lehet villámgyorsan vízszigetelni a hólyagosodó falakat

Nedvesedik a fal? Már a vakolat is felhólyagosodott rajta? Épp azon törted a fejed, hogy hány napig fogják javítani majd a falazatot a szakemberek? Nos, van egy fantasztikus hírünk: a Mapei képes villámgyorsan megoldani a vízszigetelés problémát. Mutatjuk, hogyan!

Azért a víz az úr!

Családi házak esetében a víz szinte bármilyen irányból támadhat. Leggyakrabban mégis az alsó szintek vannak nagyobb veszélynek kitéve. Ott, ahol a talajból felszivárgó víz egészen a fal szerkezetéig megy. A belső térben megjelenő hólyagosodás azonban csak egy csúnya seb a ház falán, a kialakuló penészfoltok azonban már az egészségünkre is károsak lehetnek.

Miért nedvesedhet a fal?

A kézenfekvő válasz az, hogy azért, mert a víz utat talál. Ennek pedig egyetlen oka, hogy a falazat alsó részében található szigetelés nem megfelelő. Vagy azért, mert hiányzik, vagy azért, mert silány minőségű, vagy azért, mert elöregedett, vagy azért, mert a kivitelező nem volt kellően körültekintő.

Hogyan orvosolható a probléma?

Először is, bármiféle szigetelő megvásárlása, bármiféle munkálatok megkezdése előtt érdemes felmérni a falazat állapotát. Ma már odáig jutott a technológia, hogy digitálisan, egy apró mérőeszköz segítségével pár perc alatt megtudhatjuk, mekkora része károsodott a falnak.

Ezután már pontosan lehet tudni, meddig tart a nedvesedő sáv, azaz a fal mely részéről kell eltávolítani a vakolatot. A vakolat eltávolítása után a vízzáró réteg elhelyezése következik. Lehetőleg minél közelebb az aljzathoz. 

Ezt követően juttatják a szakemberek az előkészített furatokon keresztül a falazatba a Mapestop Cream injektáló anyagot. A felszívódása után a Mapestop Cream a falazat anyagát hidrofóbbá, azaz víztaszítóvá teszi, ezzel megakadályozza, hogy a víz a talajból a falazatba szivárogjon. 

Nézd meg videónkban, hogyan zajlik az eljárás:

És már jöhet is a vakolat

A következő lépés pedig az újravakolás. A különbség csupán annyi, hogy ezt nem a hagyományos vakolóanyaggal végzik a szakemberek, hanem például Poromap szárítóvakolattal. A Poromapot nagyon magas nedvességállóság és nagyon jó légáteresztő képesség jellemzi, ezért ideális az olyan falazatokra, amely ki van téve a kapilláris nedvesség felszivárgásának és a sókivirágzásnak. Ezután pedig a Poromap termékcsalád simítóhabarcsát érdemes használni, mivel a gipsz tartalmú glettek érzékenyek a nedvességre. 

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •