Utólagos vízszigetelés kell egy falazatban, a burkolás megkezdése előtt? Itt van az extragyors megoldás!

Ehhez a speciális feladathoz létezik egy könnyű megoldás, amellyel egyszerűen és hatékonyan képezhetnek akár a burkoló szakemberek is utólagos vízszigetelő réteget. 

Ez a megoldás a PLASTIMUL termékcsalád. Ezek a termékek különösen alkalmasak alépítmények utólagos vízszigetelésére függőleges felületen. Teljes fedettséget, és a teljes felületi tapadásuk miatt folytonos védelmet biztosítanak, és kisebb egyenetlenségekkel rendelkező falazatra is felhordhatók. 

A PLASTIMUL bitumenes bevonatok rugalmasak és képesek követni a szerkezeti mozgásokat. Ezek a termékek lehetnek egy- vagy kétkomponensűek. Hogy melyiket érdemes választani, az elsősorban az időjárástól függ. Melegebb időben ajánlott az egykomponensű változat, hidegebb időben vagy nagy páratartalom esetén viszont kétkomponensű anyagot szokás választani. 

A PLASTIMUL anyagok a megfelelő szabványok szerint bevizsgált és minősített termékek, ennek megfelelően lehet őket alkalmazni talajnedvesség vagy talajvíz elleni szigetelésre. A kettő közötti különbséget elsősorban a felvitt teljes rétegvastagság adja. Talajvíz esetén a két rétegben felvitt anyag teljes vastagsága 4 mm, talajnedvesség esetén 1-3 mm lehet. Talajvíz esetén az első rétegbe egy erősítő háló beágyazása szükséges, ami a szakító szilárdságot, így az ellenállóképességet növeli.

Az így kialakított vízszigetelés élettartama ugyanolyan hosszú, mint a lemezes bitumenes alalépítmény szigeteléseké. Nagyon jól tapadnak a felülethez, minden kis üregbe jól beilleszkednek, előfalazást nem igényelnek, de a nagy üregeket valamilyen habarccsal ki kell javítani. A bitumenes vízszigetelő bevonat felhordása előtt alapozni kell a rendszer saját alapozójával. 

Előnye még, hogy nagyon nagy hatékonysággal lehet a PLASTIMULLAL dolgozni, gyors a felvitel. Egy családi ház alépítmény szigetelése így néhány óra alatt megoldható! 

 

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •