Utólagos vízszigetelés hatékonyan és gyorsan!

A falak nedvesedésének leggyakoribb oka: a nem megfelelő, illetve az elöregedett vízszigetelés, főleg régi házaknál. Ez okozza az összes többi, járulékos problémát, ami az otthonok és a benne lakók egészségét is veszélyeztetheti: a dohszagot, a penészt, a málló vakolatot, akár szerkezeti romlást is. De milyen lehetőségeink vannak akkor, ha a vizesedéshez kívülről nem lehet hozzáférni?

Vizesedő falak esetében belülről is van megoldás megfelelő vízszigetelésre? 

Igen, létezik. Ha a víz oldaláról készül a szigetelés, azt pozitív oldali szigetelésnek hívjuk. Ugyanakkor negatív oldalról is lehet szigetelni, azaz belülről. Negatív oldalról cementkötésű szigetelés alkalmazható. Akkor dolgoznak általában negatív oldalról, ha kívülről nem lehet hozzáférni az épület falához, vagy ha alulról érkezik a víz. 

Belső, utólagos vízszigetelésként alkalmazható egykomponensű, merev szigetelés vagy kétkomponensű, rugalmas termék. 

A régi, öreg falazatot mindenképpen meg kell erősíteni falkiegyenlítéssel, és ilyenkor érdemes kétkomponensű szigetelést alkalmazni. 

Egyszerű feladatok, például aknák, vízóra aknák, kerítések esetében nyújt megoldást a PLANISEAL 88 vízszigetelő anyag, amelyet korábban Idrosilex Pronto néven is hívtak. Ez egy simítóvassal egyszerűen felhordható anyag. 

A másik ideális anyag ilyen esetekre a MAPELASTIC FOUNDATION. Ez a termék kétkomponensű, egy por alakú anyagból és egy folyékony, elasztomer anyagból áll. Külső és belső oldali vízszigetelésre is alkalmas. Nagy előnye, hogy 2 mm vastagságban kialakítható, és teljes biztonsággal elzárja a fal másik oldaláról érkező vizet.  

A vizesedő falak megoldásai a Mapei-nél például rendszerekben érhetők el, így a szigetelőanyagok alkalmazása mellett a falazatra érdemes egy antikondenzációs réteget is felvinni, végül páraáteresztő festéket, például SILEXCOLOR PITTURÁT alkalmazni. Így lesz teljes a megoldás.

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •