Segítség: nedves a pince fala! Mit lehet tenni?

Az utólagos szigetelésekre számtalan technológia kínálkozik, ezek közül körültekintően kell választani. Lássuk, mi az a megoldás, amit a leggyakrabban sikerrel alkalmaznak a kivitelezők: ezzel a kiváló módszerrel a fal újra száraz lesz!

Ha az épület alagsorában, pincéjében nedvesedik a falazat a talaj irányából, legtöbbször az okozza a problémát, hogy az építés idejében nem alkalmaztak olyan átfogó szigetelési megoldásokat és rendszereket, mint napjainkban, vagy amit alkalmaztak, már nem látja el a funkcióját. Az utólagos vízszigetelések esetében fontos, hogy tapasztalattal rendelkező szigetelő szakmérnökre bízzuk a technológia kiválasztását. 

Íme, a megoldás, amit a leggyakrabban sikerrel alkalmaznak a kivitelezők

Ha a víz nem tör be az épületbe, hanem „csak” nedvesedik, vizes a fal, egészségtelen a klíma, akkor a helyzet kezelhető a Mapei antikondenzációs megoldásával. 

A feladat első lépése, hogy fogadókész felületet kell biztosítani. Ez a gyakorlatban a régi vakolat teljes eltávolítását és a gyenge falazóhabarcsok kikaparását jelenti. Ha ez megtörtént, a felületet legalább le kell mosni, de sokkal jobb a homokszórásos felülettisztítás. Ez utóbbinál a fugakikaparást is meg lehet spórolni, mert a homok a gyenge habarcsot úgyis kiszedi. 

A fal letisztítása után gyakran felszínre kerülnek kipotyogott téglák üregei, vagy visszafalazandó részek. Ezeket természetesen rendbe kell tenni, még a vakolások előtt. Ehhez a művelethez használható a nagy szilárdságú, természetes hidraulikus mész alapú, lélegző MAPEWALL MURATURA FINE falazóhabarcs, mely alkalmas a teljesen új falszakaszok pótlására, egyes téglák visszaragasztására, és a mély hézagok kitöltésére is. 

A falazóhabarcsok kötése után lehet elvégezni a felület alapvakolását. Ehhez magas tapadóképességű habarcsot, MAPEWALL INTONACA & RINFORZA-t kell használni, mivel a szokásos vakolóhabarcsok a hátoldalról jövő nedvesedés és az esetleges víznyomás miatt nem megfelelőek. 

A MAPEWALL INTONACA & RINFORZA kézzel és vakológéppel is felhordható, és alkalmas a téglahézagok kitöltésére is, tehát amennyiben nem kell tényleges falazási munkákat végezni, a MAPEWALL MURATURA FINE termék kiváltható, és eggyel kevesebb termékkel lehet végezni a munkát. 

Az alapvakolat száradása után a vakolat felületét alapozni kell, PRIMER 3296 és víz 1:1 arányú keverékével, majd erre kell felhordani a MAPELASTIC FOUNDATION kétkomponensű vízszigetelést, 2 mm vastagságban. A felhordást két rétegben, összesen 2 mm összvastagságban kell elvégezni, kézzel vagy gépi szórással.

A szigetelés száradása után (ez a hőmérséklettől és a páratartalomtól függ) kell beépíteni a POROMAP szárítóvakolati rendszert. A POROMAP rendszer a POROMAP ELŐFRÖCSKÖLŐ-ből és a POROMAP SZÁRÍTÓVAKOLAT-ból áll. Az előfröcskölő réteget teljes felületen kell felhordani, 5 mm vastagságban, és állékonnyá válása után lehet rá felhordani a makropórusos POROMAP szárító- vakolatot, minimum 1 cm vastagságban. 

A vakolatrétegek száradása után lehet elvégezni a felületképzést. A helyes simítóhabarcs ilyen esetekre a POROMAP FINITURA CIVILE, amely kompatibilis a már felhordott POROMAP rétegekkel. 

A simítóhabarcs SILEXCOLOR szilikátbázisú, vagy SILANCOLOR szilikonbázisú festékekkel festhető, de legjobb a SILANCOLOR PITTURA PLUS festék, amely páraáteresztő, penészesedésnek fokozottan ellenáll. 

 

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •