Régi terasz vízszigetelése bontás nélkül? Mutatjuk, hogyan!

Talán nincs még egy olyan pontja a lakásnak, ami ennyi bosszúságot okozhat: teraszunk előbb-utóbb felújításra szorul. És bár a burkolat hibái szabad szemmel is jól láthatóak (sőt, lelki nyugalmunkat is képes romba dönteni már a kipattogzott fuga is), de hogy a burkolat alatt mi lehet, az egyes rétegek milyen állapotban vannak, azt csak szakértő tudja megállapítani. Hiszen ha felválnak a burkolólapok, az lehet a rosszul választott burkolatragasztó hibája, de a rossz terasz vízszigetelés is okozhatja… Márpedig a felújítás előtt nem árt tisztában lenni azzal, hogy hol kell javítani.

Mit tegyen az, aki a terasz vízszigetelését szeretné megújítani a lehető legegyszerűbben?

A Mapei régi teraszokra kifejlesztett vízszigetelési rendszere egyenesen a régi kerámiaburkolatra fektethető, amennyiben az hibátlan, nem mozog, vagyis műszakilag adottak a feltételek. A kiegyenlítés után 2 réteg felhasználásra kész Mapelastic Turbo kétkomponensű rugalmas cementhabarcs következik. Ez a vízszigetelés gyorsan szárad, és nem teljesen száraz aljzatra is felvihető. A két réteg vízszigetelés közé üvegszövet háló kerül a megerősítés érdekében. Így stabil és mégis rugalmas vízszigetelést kapunk, ami ellenáll a nagy hőingadozás okozta mozgásnak.

A terasz padlójára immár felfektethető a választott burkolat a szokásos kiegészítők (ragasztó, fugázó…) igénybevételével.

Oda kell figyelnünk arra, milyen burkolatragasztót választunk. Hiába burkoljuk le teraszunkat minőségi és méregdrága burkolólapokkal, ha nem alakváltozásra képes ragasztót használunk, nem fogja bírni a teraszon olyan gyakran előforduló hőingadozást, és nem lesz tartós az eredmény. A Mapei kifejezetten kültéri burkoláshoz kifejlesztett burkolatragasztója az Elastorapid. Ez a fokozott terhelhetőségű, jól alakítható, gyorskötésű és gyors száradású cementkötésű ragasztóhabarcs alakváltozásra hajlamos aljzatok esetén is eredményesen használható.

A terasz vízszigetelése azonban nem csak a járófelület vízszigetelését jelenti. A becsapódó eső, és különösen a vehemens záporok esetén hirtelen felgyűlő víz okozta károsításokra is gondolnunk kell. Ebből a szempontból a fal és a födém csatlakozása bizonyul érzékeny pontnak a vízszigetelés szempontjából.

Ezért a padlófelület kiegyenlítése után, még az első vízszigetelő réteg előtt hajlaterősítő szalaggal szigeteljük a vízszintes és függőleges felületek közötti hézagot.

Mi a pontos rétegrend, és milyen anyagokra lesz szüksége? A Mapei ingyenesen az Ön rendelkezésére bocsátja a projekt teljes műszaki dokumentációját:

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •