Praktikus vízszigetelési tanácsok – konyhától a garázsig

Ha nem szakszerű módon véded a lakásodat a vízzel szemben, abban az esetben számolnod kell a kellemetlen következményekkel: ázó, penészes falak és meggyengülő szerkezet. Ismerd meg a legjobb vízszigetelési javaslatokat, és nem kell többé aggódnod a vízkárok miatt. 

Nem érdemes elkövetned azt a hibát, hogy úgy gondolod, a vízszigetelés csak egyféle lehet, amely mindenhova megfelelő! Egyáltalán nem mindegy, hogy melyik helyiségbe milyen vízszigetelés kerül, és milyen módon. Cikkünkkel szeretnénk segíteni az anyagválasztásban: áttekintjük a vízszigetelő rendszereket, és az anyagok legfontosabb jellemzőit is összefoglaljuk.

Fürdőszoba, konyha, mosókonyha

A lakások fürdőszobáiban, konyháiban, mosókonyháiban a felületekre kerülő víz elleni „harc” hatékony eszköze lehet a MAPEGUM WPS azonnal száradó, flexibilis, kenhető beltéri vízszigetelőanyag.

Ha épített, kerámiával vagy mozaikkal burkolt zuhanytálcád van, akkor mi a teendő? A fokozott vízterhelésnél a MAPELASTIC vagy a MAPELASTIC AQUADEFENSE a megfelelő szigetelőanyag. 

A MAPELASTIC kétkomponensű, flexibilis, cementkötésű habarcs néhány kivételtől eltekintve (pl.: negatív oldali víznyomás), valójában az épületet érő valamennyi vízhatás szigetelésére hatékony anyag. Ha két, összesen 2 mm-nél nem vékonyabb rétegben hordjuk fel, akkor tökéletes védelmet tesz lehetővé az alatta, illetve mögötte lévő felületek számára.

Ugyanilyen kiemelkedő minőségű vízszigetelő a MONOLASTIC egykomponensű, cementkötésű, rugalmas habarcs. Rendkívül gyorsan szárad, a második réteg felhordása után két nap múlva már burkolható. 

A cement alapú habarcs tulajdonsága ellenére – a MAPELASTIC-kal ellentétben – a fémsimító mellett, hosszú szőrű hengerrel vagy ecsettel egyaránt felhordható a termék. Legkisebb vastagságának 2 mm-esnek kell lennie, megerősítésére a MAPELASTIC-hoz hasonlóan MAPENET 150 üvegszövethálót tanácsos igénybe venni.

Hajszálrepedezett aljzat, medence, terasz

Ezeken a területeken a MAPELASTIC réteget MAPENET 150 üvegszövethálóval érdemes megerősíteni. A MAPENET 150 alkalmazása könnyebbé teheti a 2 mm szigetelő rétegvastagság betartását is.

A pince, garázs vízszigetelése

Az épületeket nem csak belülről megjelenő vagy csapadék formájában előforduló vízhatások érhetik. Az épület földben lévő helyiségeit, a pincét vagy a garázsokat is hasonlóan védjük a víz károsító hatásaitól. 

Gyors, kevés műszaki felszerelést igénylő technológiát biztosít a MAPELASTIC FOUNDATION kétkomponensű, flexibilis, cementkötésű szigetelő habarcs. A termék tökéletesen alkalmas mind a pozitív, mind a negatív víznyomásnak kitett, akár földdel gyakran érintkező betonfelületek hosszabb távú szigetelésére. Felhordása fémsimítóval, hosszú szőrű hengerrel és ecsettel egyaránt lehetséges.

Az épületek földbe mélyülő részeinek szigetelése során ennek kiemelkedő pozitívuma – a bitumenes lemezszigetelésekkel ellentétben –, hogy kivitelezése a fal magasságától függően állványozás nélkül is lehetséges. Az esetlegesen előforduló hibák és utólagos sérülések helyének meghatározása szintén egyszerűbb a MAPELASTIC FOUNDATION használatával.

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •