Mit tegyünk, hogy ne ázzon a fürdőszobai fal vagy padló?

Biztosan sokakkal előfordult már, hogy eláztatták az alattuk lakó szomszédot, vagy a fürdőszoba fala átázott. Ilyenkor bizony mélyen bele kell nyúlnunk a zsebünkbe, és igen sok időnk rámegy az ügyintézésre, illetve a megfelelő szakember felkutatására. De hogyan lehet megelőzni a károkat és a tetemes pénzkiadást?

A fürdőszobákban a zuhanyzók és kádak környezete, az emeleti fürdőkben a padló megfelelő vízszigetelése különleges figyelmet érdemel, mert a vízszigetelés hibájából adódik a legtöbb beázás. Sokszor a fugákban és leginkább a falcsatlakozásokban keletkező repedéseken át jut a víz a burkolat mögé, de előfordulhat, hogy egy törött burkolólap miatt kerül a burkolat alá a nedvesség. 

Ezzel megkezdődik a víz lassú károkozása, aminek a vége általában bontás, felújítás, azaz nem várt összegű kiadás. 

Ez megelőzhető a Mapegum WPS egykomponensű, diszperziós vagy a Mapelastic kétkomponensű cementkötésű vízszigetelések felhordásával, melyek az aljzat, a falazat és a szomszédos helyiségek védelmére szolgálnak.

A Mapegum WPS bármely felületen, például gipszkarton falak, gipsz- vagy cementkötésű vakolatok, pórusbeton, fa, meglévő kerámia burkolólapok, cementkötésű és anhidrid aljzatok, fa aljzatok, magnezit, melegen hengerelt aszfalt, stb. használható. A gyorsszáradású, rugalmas, kenhető, beltéri vízszigetelő anyag előnye, hogy akár fél nap múlva már burkolható is. 

A Mapelastic szigetelés a bekeverése után azonnal felhasználható, tartósan rugalmas marad és ellenáll a víznyomásnak. E szigetelőréteg közvetlenül az aljzatra kerül, így az alatta elhelyezkedő teljes rétegrendet és az egész szerkezetet, szomszédos helyiségeket megvédi a káros vízhatásoktól.

Bármelyik vízszigetelő rendszert választjuk, a rendszerek a Mapeband termékcsalád szalagjaival, szigetelő-galléraival valamint külső és belső sarokelemeivel egészülnek ki. Ezeket a csatlakozó- és dilatációs hézagoknál, illetve a fürdőszobákban a csőáttörések és a gépészeti berendezések vízzáró csatlakozásainál szükséges beágyazni a szigetelőanyagba, a vízszigetelés folytonosságának biztosítására.

A vízszigetelő rendszerek mellett szóló érveknek számítanak tartósságuk, hosszú élettartamuk és megbízhatóságuk. Beépítésük a költségeket csak alig észrevehetően növeli, de baj esetén, legyen az csőtörés, repedés vagy szivárgás, jelentősebb kiadásoktól menthetik meg a lakás tulajdonosát.

 

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •