Hogyan előzhető meg a nedves fal? Tippek a probléma elkerülésére

A nedvesedő, átázott falak sajnos sok helyen okoz problémát! Nemcsak csúnya látvány, de muszáj az okokat időben megszüntetni, mert magától nem fog megoldódni ez a jelenség. Megmutatjuk, hogy mi az a módszer, amivel hosszabb távon megelőzheted a gondot.

A vakolati rendszer fontossága a nedvesedés ellen

A nedves fal megoldásának két kulcsfontosságú lépése van: az első lépés a felszívódó nedvesség útjának megállítása kémiai gáttal (Mapestop krémmel), a második lépés pedig a kifogástalan minőségű szárító vakolat-rendszer, amely makropórustartalmával és más jellemvonásaival együttesen hozzájárul az átnedvesedett falazatok kiszáradásához. 

Erre a feladatra a Mapei-nek kiváló minőségű anyagai állnak rendelkezésre: a POROMAP termékcsalád tagjai. A POROMAP szárítóvakolat rendszerről általánosságban elmondhatjuk, hogy lehetővé teszi tégla, kő és tufa falazatok hatékony helyreállítását, beleértve a felszivárgó nedvesség és a sókivirágzás által károsított épületek korszerűsítését is. 

A termékek közt találhatók kézzel bedolgozható és géppel szórható termékek, valamint finomszemcséjű felületképző anyagok is. A Poromap rendszerben fellelhető termékek sóálló, pozzolán reakciójú hidraulikus kötőanyagokból, természetes homokból, könnyű adalékanyagokból és speciális adalékanyagokból készülnek.

Mi az a puccolán? Olyan, kifejezetten hidraulikus kötőanyag, amit már az ókori Rómában is igénybe vettek, és amellyel olyan erős kötést tudtak létrehozni az akkor alkalmazott habarcsokban, amelyek a mai napig a sok megmaradt római épületen látható módon tökéletesen kiállták az idő próbáját. 

A POROMAP termékcsalád igen magas szulfátállósággal és kiváló páraáteresztő képességgel rendelkezik. Az anyagok eleget tesznek az MSZ EN 998-1 (Kültéri és beltéri vakolóhabarcsok) szabványnak, mindemellett pedig környezetkímélő habarcsoknak minősülnek, mert nagyon alacsony illékony szerves anyag kibocsátásának hála elnyerték a GEV Institut EC1 R Plus minősítését. 

A Mapei szárítóvakolat rendszer elemei:

          először is az előfröcskölő, vagy gúzoló habarcs, a POROMAP RINZAFFO PLUS. Ez a habarcsréteg egyenesen felkerülhet a megtisztított felületű kezelendő falazatra nagyjából 5 mm vastagságban. Az előfröcskölő réteg alkalmazásának célja, hogy a szárítóvakolat számára tökéletesen homogén felületet biztosítson, illetve növelje a tapadást, és a szárítóvakolat megkötése előtt megelőzze a falazatban lévő sók túl korai vándorlását. 

           Az előfröcskölő rétegre ezután kell felhordani a POROMAP Szárítóvakolatot min. 2 cm, max. 3 cm vastagságban. Ez a vakolat biztosíthatja a falazatban megjelenő nedvesség megfelelő kipárolgását, illetve a falazatban lévő sókristályok tárolását az évek során a vakolat károsodása nélkül. 

           A rendszert következő eleme vagy a POROMAP FINITURA GRANELLO (durva szemcsés) vagy a POROMAP FINITURA CIVILE (finom szemcsés) simítóhabarcs, mellyel a felület végleges kinézete alakítható ki. Tulajdonképpen természetes felületképző anyagról van szó, amely esztétikus felületet eredményez a felújított falszerkezet számára. 

 –          Használata után az adott falfelület lefesthető többek közt a nagy páraáteresztő képességgel rendelkező SILANCOLOR PITTURA festékekkel, de praktikus megoldás lehet a SILANCOLOR TONACHINO vagy SILEXCOLOR TONACHINO színvakolat felhasználása is. 

Legyünk tisztában azzal is, hogy a nedvesedés problémáját a szárító vakolatok elkészítése önmagában nem fogja megoldani, a szárítóvakolat alkalmazása mellett a falszerkezet Mapestop Creammel való injektálását együttesen ajánljuk.

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •