Hatékony beltéri vízszigetelés? Íme, 4 működő alternatíva

Egyértelmű, hogy a vízszigetelés nem hagyható ki, ha hosszú évekig szeretnéd élvezni a sikeres lakásfelújítás eredményét. Milyen anyagot válasszunk, és hova, hogyan, mikor és mivel tanácsos elkészíteni a hatékony szigetelést? Most segítünk négy alternatívával, amelyek hasznosak lehetnek a felújítás idején. 

A Mapei négy legnépszerűbb vízszigetelési terméke

Ha az olyan beltéri felületeket, amelyekre a burkolólapok később lerakásra kerülnek, szigetelni kell a víz ellen, akkor ehhez az alábbi megoldásokat ajánljuk:

  1. MAPELASTIC, kétkomponensű, vízhatlan cementhabarcs a cementből kialakított felületekhez.
  2. MAPELASTIC SMART, kétkomponensű, vízálló, nagymértékben rugalmas, ecset vagy henger segítségével hordható fel a cementhabarcsos vagy betonfelületek hatékony vízszigetelésére.
  3. MONOLASTIC, egykomponensű, nagyfokúan rugalmas cementhabarcs az erkélyek, a teraszok vagy fürdőszobák eredményes vízszigetelésére.
  4. MAPELASTIC AQUADEFENSE, felhasználásra kész, nagyon gyors a száradása, rugalmas cseppfolyós membrán beltéri vízszigetelésére.

 

Felhasználási javaslatok

A fent említett anyagok az építőiparban használatos aljzatok bármelyikén jól alkalmazhatók, abban az esetben, ha azok:

  • masszívak, 
  • biztonságosan rögzítettek, 
  • és felületük mentes a tapadást gátló anyagoktól.

A MAPELASTIC, MAPELASTIC SMART, MONOLASTIC termékekkel végzett vízszigetelés esetén ezek 2 mm-es, egyenletes vastagságú rétegben alkalmazhatók. A MAPELASTIC AQUADEFENSE-szel végzett vízszigeteléshez azt minimum 0,8 mm rétegvastagságban kell használni.

Ha az aljzaton hajszálrepedések is találhatók, akkor azokat a vízhatlan membránok megerősítésére szolgáló MAPETEX SEL varratmentes, makroperforált polipropilén fólia segítségével kell megerősíteni. A gipszalapú aljzatokon megelőző jelleggel egy réteg PRIMER G alkalmazása az irányadó.

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •