Ezért vizesedik a fal a fürdőszoba mellett!

Hiába van szigetelés a fürdőszoba burkolat alatt, mégis átázik alatta a plafon. Miért? A fürdőszoba felújításának van egy fontos része, amire nagy figyelmet kell fordítani, különben nemcsak a fürdőszobában lesz víz! 

A vízszigetelés nem tűnik bonyolultnak, mégis rengeteg problémás esettel találkoznak a Mapei szakemberei, ahol vagy a nem megfelelő anyagválasztás, vagy a nem megfelelő technikával elkészített vízszigetelés keseríti meg a tulajdonosok napjait.  

A leggyakoribb problémák

A fürdőszobában a jellemzően magas páratartalom miatt gyakran alakulnak ki penész- és algafoltok. De az is előfordulhat, hogy a fürdő melletti helyiség fala kezd penészedni, amit sokszor észre sem veszünk, ha bútor takarja a falat. Gyakori, hogy elválik a szilikon, és emiatt előbb-utóbb garantáltan beázik az alatta lévő tálca, ha az nincs szigetelve.

Ezek csak a legáltalánosabb problémák, a lista végeláthatatlan arról, hogy milyen beázásos problémákat okozhat a vízszigetelés hiánya. A megoldás az, ha jó terméket jó helyre, jól használnak a kivitelezés során.

Beépítési hibák

Az aljzatelőkészítés az a munkafázis, ahol a legkönnyebb hibázni. Az első képen látszik, hogy mélyen karcolt a fogadóaljzat, vagyis hibás. A második képen látható, hogy nincs vízszintbe ott, ahol egyenesnek kellene lennie. A lejtés csak az épített zuhanynál elfogadható. 

 

Ami mindig szükséges: teknőszigetelés

Ez az az egy dolog, ami mindenképpen szükséges a fürdőszobánál. Kent szigeteléssel a burkolat alatt óvjuk a házunk falazatát a víztől. Minden olyan helyen, ahol fröccsenő víz érheti a burkolatot, szigetelni kell. 

Manapság a folyékony fóliák a legnépszerűbbek a vízszigeteléseknél. Nézd meg videónkat, ha extra gyors vízszigetelésre van szükséged, mert nem várhat napokat a burkolás!

Sokszor a szalaggal végzett munkák hanyagsága vagy hiányossága miatt következik be a beázás. Az alábbi képen is jól látható, hogy az épített zuhanyból hiányzik a sarokból a szalag/sarokelem. A jobb oldali képen pedig az látható, hogy a meglévő burkolatra, vagyis nem szívóaljzatra a kent szigeteléssel lett felragasztva a szalag. Azonban szívó aljzat hiányában a szigetelés nem tudott kikötni, ezért elmozdult. 

Be nem tartott technikai idő

Másik jellemző kivitelezési hiba, hogy a kivitelezők nem várják ki az előírt technikai időket, és hamarabb teszik fel a burkolatot a kent szigetelésre, mint ahogy azt lehetne. 

Burkolhatóak:
Mapegum WPS: 12-24 óra elteltével
Mapelastic Aquadefense: 3-4 óra elteltével.

De nagyon fontos, hogy ezek az idők optimális körülmények esetén érvényesek. Vagyis kb. 23 fok, száraz levegő, alacsony páratartalom esetén. Párás, hidegebb időben ezek az óraszámok magasabbak lehetnek. 

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •