Ezek a gyenge pontok tönkretehetik a vízszigetelést az otthonodban

Hiába gondoskodsz arról, hogy legyen vízszigetelés az otthonodban, ha egy-két lényeges dolog kimarad a szigetelés mellett. Még az is megeshet, hogy a szigetelés ellenére a falakon megjelenik a penész, repedések tűnnek fel, vagy éppen a terasz burkolata töredezni kezd. Ez mind pár olyan gyenge pontra vezethető vissza, ami nagyon egyszerűen kiküszöbölhető, csak ismerni kell a megoldást.

#1 tanács: A kiegészítőket is be kell építeni

A vízszigetelő anyagok mellett a kiegészítők is nagyon fontosak, ezeken múlik, hogy a vízszigetelés a csatlakozási pontokon átereszti a vizet, vagy teljes egészében ellátja a neki szánt funkciót. 

Az épületek mozgásakor a negatív sarkok vannak kitéve a legjobban a repedezésnek. A szigetelés felhordása után akkora repedések is kialakulhatnak, amekkorákat maga a szigetelőanyag már nem képes áthidalni. Ha kimaradt a sarokerősítő szalag alkalmazása a negatív sarkokban és a fal-padló csatlakozásoknál, a szigetelés megreped, szabad utat engedve a víznek. 

A hajlaterősítő szalag másik lényeges felhasználási területe a dilatációs hézagok áthidalása. A tágulási hézagok azért kerülnek kialakításra, hogy helyet engedjenek az aljzatnak, amikor az, magasabb hőmérséklet hatására, tágulni kezd. A hőmérsékletváltozás hatására ezeken a helyeken folytonos mozgás tapasztalható. A szalag rugalmassága biztosítja a dilatációkban a hosszú távú működés zavartalanságát. 

A hajlaterősítő szalagokhoz kaphatóak gyárilag elkészített külső és belső sarokelemek, valamint T, és kereszt alakú csatlakozó elemek is. A MAPEBAND Easy és a MAPEBAND PE 120 szalagokat és csatlakozó elemeket a vízszigetelés anyagával kell rögzíteni az aljzathoz, ugyanúgy, mint a csőáttörésekhez alkalmazandó gallérokat. A nagyobb csövekhez (100-110-es PVC cső) a nagy 42,5×42,5 cm-es, a kisebb csövekhez a 12×12 cm-es gallér beépítése ajánlott. 

#2 tanács: Egy rendszer elemeit érdemes használni

A tökéletesen működő vízszigetelés másik kulcsa, hogy lehetőleg egy gyártó rendszerét és termékeit építtessük be, mert előfordulhat, hogy a különböző gyártók termékei anyagösszetételüknél fogva nem egyeztethetőek össze egymással, és emiatt hibás lesz a vízszigetelés. 

A kenhető vízszigetelések lehetnek cementkötésűek vagy vizes-diszperziós bázisúak. A megfelelő rendszerelemeket annak alapján ajánlott kiválasztani, hogy melyik kenhető vízszigetelés kerül beépítésre. Ennek azért van jelentősége, mert néhány termék, amit a diszperziós anyagokhoz fejlesztettek ki, nem lúgálló, és nem használható például cementkötésű anyagokba történő beágyazásra. 

Amennyiben további információra lenne szükséged a vízszigetelés vagy egyéb felújítási munkálat kapcsán, keresd fel bátran a Mapei tanácsadóit honlapunkon.

 

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •