Amit egy medence szigetelése kapcsán tudni érdemes

Akár kültéri, akár beltéri medencéről van szó, ennek kialakítása sok figyelmet és nagy szakértelmet igényel. A szerkezet legkényesebb pontja a medence szigetelése, a nem megfelelő szigetelés miatt ugyanis a párolgáson felül is sok víz elszivároghat a medencéből, sőt, a burkolólapok is leeshetnek a felfagyások miatt. Most a medencék szigetelése kapcsán felmerülő leggyakoribb kérdéseket válaszoljuk meg.

 

Miért szükséges a medence szigeteléséhez speciális szigetelőhabarcs?

Medenceszigeteléshez csak olyan szigetelőhabarcs alkalmazható, amely nemcsak pozitív, hanem negatív víznyomást is elvisel. Pozitív víznyomás magának a medence vizének a burkolt felületre nehezedő nyomása, míg negatív víznyomás a talajvíz ellenkező irányú nyomása. Ezt a feladatot egy sima ragasztó nem tudja ellátni.

A Mapelastic kétkomponensű rugalmas cementkötésű habarcs kifejezetten medencék vízszigetelésére ajánlott. 

Hogyan lehet tartós medence szigetelést készíteni?

Fontos, hogy a medencetest egy legalább 30 cm-es vízzáró vasbeton szerkezet legyen. Ezért a medence szigetelésénél az első fontos teendő a sima felületű betonhéj kialakítása Planitop Fast 330 kiegyenlítő habarccsal.

Itt megtekinthetsz egy ajánlott megoldást, hogy medencék vízszigetelése esetén milyen termékekkel lehet kiváló eredményt elérni.

 

Van sorrendje a medence szigetelésének?

Amennyiben medencecsempével burkolunk a szigetelést a sarkokkal kell kezdeni. Ehhez hajlaterősítő szalagot kell használni úgy, hogy a sarkok egymásra merőleges felületeit bevonják a szakemberek vízszigetelő habarccsal, majd ebbe ágyazzák be a szalagot. Ezután megkezdhető a teljes felület bevonása szigetelőhabarccsal. Így elérhető és biztosítható, hogy a 24 órás száradási idő után rugalmas, teljesen zárt, varrat és hézagmentes szigetelése legyen a medencének, ami hosszú időn keresztül hatásos védelmet biztosít.

 

Lehet-e a medencét utólag is vízszigetelni?

A jó hír, hogy lehetséges az utólagos vízszigetelés is. A medence felújítási munkálatainak megkezdése előtt helyszíni feltárással kell megbizonyosodni arról, hogy mi az, ami sérült, és mit kell eltávolítani, vagyis mi okozza a vízszivárgást. Mivel a szerkezet számos pontos megsérülhet, fontos, hogy szakemberre bízzuk a munkálatokat.

 

Ha további kérdéseid lennének a medencékkel kapcsolatosan, vagy az építkezés, a felújítás más területéről, vagy esetleg valamelyik Mapei termék érdekel részletesebben, netán konkrét problémád van, és szeretnél szakmai tanácsot, segítséget kérni, akkor fordulj bizalommal a Mapei szakembereihez weboldalunkon.

Szakmai kérdésem van

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •