Eleged van abból, hogy nincs elég helyed pakolni?

Ugye Neked is lennének terveid, hogy mi mindenre lehetne felhasználni a pincét, ha a doh, a penész, a nedvesség nem akadályozna meg benne? Milyen jó lenne, ha a pince nem a folyamatos problémákat jelentené, hanem egy olyan extra helyiséget, ahol biztonsággal tudnál tárolni egy csomó holmit, vagy a hobbidnak szentelhetnéd a területet…

Tapasztalatunk szerint rengeteg pincében nyirkosak, nedvesek a falak, mállik a vakolat és repedések jelennek meg a falon. Ha szeretnéd, hogy újra Te urald a rossz állapotú pincéd, alagsorod, akkor 3 lépést feltétlenül meg kell tenned ennek érdekében!

pinceKép forrása: http://ipaintiwrite.com/wp-content/uploads/2013/12/packing-light-017.jpg

Eleged van abból, hogy egy sarokba kell mindent feltornyozni, mert a pincéd többi része gyakorlatilag használhatatlan az állandó vizesedés miatt?


Íme, a 3 lépés a tökéletesen száraz pince érdekében:

1. Találd meg a hiba forrását! 6 nyomon indulj el:

  • A talajnedvesség jelenti a gondot? Ez esetben a talajból felszivárgó nedvesség és az oldódott sók kikezdhetik az új vakolatot is.
  • Gyakran az udvari járda, burkolat nem a megfelelő irányban lejt, és ezért nem jó helyre távozik róla a víz.
  • Az esőcsatorna a bűnös? Ellenőrizd az esővíz elvezetését, mert innen is kerülhet víz a rossz helyekre.
  • Győződj meg arról, hogy a távozó víznek van-e lehetősége valahol bejutni a szerkezetbe, ha igen, máris jó nyomon vagy a hiba elhárításához.
  • Lehet, hogy egy vízvezeték szivárog?
  • Vagy a levegőből kicsapódó nedvesség okozza a vakolat károsodását? Ebben az esetben a rendszeres szellőztetés mellett a megfelelő hőszigetelés kialakítására lesz szükség.

 

2. Vakoltasd be a pince falait páraáteresztő termékkel

Ha megvan a hiba forrása, amit sikerült megszüntetni, a következő lépés a vakolás. Erre a POROMAP rendszert ajánljuk. Ez a felújító, páraáteresztő vakolatrendszer akkor tudja a legjobbját hosszú ideig biztosítani, ha páraáteresztő festékkel együtt használják (például a Mapei SILEXCOLOR PITTURA festékével). Nyugodtan válassz a szépséges színek közül, nem lesz kidobott pénz, ugyanis ezek a termékek hosszú ideig ellenállnak a nedvesség és a sók hatásainak. Se folt, se málló vakolat, se csúnya sókivirágzás!

 

3. A külső pincefalakat is védeni kell

A harmadik lépés a további védelem, az oldalról támadó talajnedvességtől. Erre az olyan bitumenes szigetelés lehet a legjobb megoldás, mint a PLASTIMUL termékcsalád, ami teljesen megvédi a falat.

Oszd meg te is
  •  
  •  
  •  
  •